MENÜ
HEUSCH

1850’li yıllarda AACHEN’da kurulan , tekstil bıçakları konusunda 165 yıllık bilgi birikimi ve tecrübeye sahip olan Alman üretici HEUSCH Avrupalı birçok kesme makinesi üreticisi tarafından öncelikli olarak tercih edilmektedir. Sahip olduğu AR-GE merkezi ile müşterilerine en iyi çözümleri sunabilen HEUSCH ‘ün temel amacı gelişimi sürekli kılmaktır.

HEUSCH ismi, kalite, güven ve yenilik kavramları tanınmaktadır.

 

TEKSTİL BIÇAKLARI

Kumaş üretildikten sonra (son kullanıcıya) sizlere ulaşana kadar birçok terbiye işleminden geçer. Havları kaldırılır. Yumuşatılır. Düzeltilir. Dokunmak isteyeceğiniz bir tuşeye sahip olur. Bu sebeple Özellikle kadife ve benzeri değerli kumaşlarda havların kalitesi ve kesim işlemi oldukça önemlidir.

Bir silindirin üzerine sarılmış spiral bıçaklar ve indüksiyon ile sertleştirilmiş düz alt bıçak arasına sıkıştırılan kumaş havları birbiri ile mükemmel bir şekilde temas sağlayan bu yüksek sertlikteki bıçaklar sayesinde benzersiz bir kesim kalitesine ulaşır.

Spiral bıçaklar ihtiyaç doğrultusunda germe civatalı, germe civatalı+vidalı, sadece vidalı ya da içten germeli olarak üretilebilmektedir.

Her bıçak üzerinde seri numarası ile korunan kendi künyesine sahiptir.

Hızlı, kolay ve doğru siparişiniz için bıçağınızın üzerindeki (spiral bıçaklarda) H veya (alt bıçaklarda) HU numarasını bildirmeniz yeterli! 

Onlarca farklı ölçü ve detayın bulunduğu bıçakların siparişi işte bu kadar kolay.

H veya HU numarası yok mu? Mevcut bıçaklarınız farklı bir marka mı?

HEUSCH kalitesini deneyimlemek için mükemmel bir fırsat. Görsel çizimler ile desteklenmiş kolay anlaşılır seçim formumuzu doldurun. En kısa sürede HEUSCH tekstil bıçakları teklifinizi alın.

 

ALT BIÇAKLAR

Kesilecek kumaşın malzemesine göre ideal sertlikteki alt bıçaklardan birini seçebilirsiniz. Yüksek (64 HrC’ye kadar) sertliğe sahip özel alt bıçaklar ile hem kesim kalitesini artırabilirsiniz, hem de bıçağınızı uzun süre boyunca bileme ihtiyacı olmadan yüksek performans ile kullanabilirsiniz. İhtiyaçlarınız doğrultusunda 6500mm’ye kadar üretilebilmektedir.

SPİRAL BIÇAKLAR

Prosesin ihtiyacı doğrultusunda üretilen spiral bıçaklar halı kesiminden, kadife kesimine, pamuklu kumaşlardan teknik kumaşlara kadar geniş bir alana hitap etmektedir. Bıçak kalınlığı, diş sayısı, çap ve uzunluklar bu ihtiyaçlar doğrultusunda optimize edilir.

 

 

 

Germe Civatalı :                                                          

Kesim açısı: 25 ˚

UYGULAMA: hafif tekstil ürünleri, pamuk, ipek vs.

 

 

 

 

 

Germe Civatalı ve Vidalı.

Kesim açısı: 25 ˚

UYGULAMA: Orta ve ağır dereceli malzemeler için

Halı gibi

 

 

 

Germe Civatasız-vidalı:

Kesim açısı: 25 ˚

UYGULAMA: ağır tekstil ürünleri için, halı, sık lifler,

mikro lifli dokular gibi.

 

 

İçten Germeli:

Kesim açısı: 10 ˚

UYGULAMA: Ağır malzeme ve sık lifler için

Halılar, fırçalar v.b.  

 

KATALOGLAR
ITEMA A9500
30.12.2017 - ITEMA Havajetli Dokuma Tezgahı A9500 için kataloğa tıklayınız.