MENÜ
JAKOB MÜLLER

MBJ6; Yüksek Performanslı Etiket Dokuma Tezgahı


On beş yıl boyunca dokuma etiket dünya pazarına hakim olan mekikli dokuma makinesi MBJ3’ ün kendinden sonra gelen neslidir. Yeni MBJ6 ekstra bir rapor ile donatılmış olmasına rağmen kendinden önceki nesli ile aynı miktarda yer ve oda yüksekliğine ihtiyaç duymaktadır. Enerji sarfiyatı yüzde 20 oranında düşürülerek üretim performansı yüzde 20 oranında arttırılmıştır. Yeni evrensel mekik sistemi asgari 30 dtex ölçüsünden başlayarak atkı ipliği kalitesinin yelpazesini büyük ölçüde genişletmektedir. Bununla birlikte yeni kesim öğeleri tüm ürün boyunca aynı kenar kalitesini garanti etmektedir.


NH2; Elektronik Kumandalı Dokuma Tezgahı


Elektronik olarak kontrol edilen, elastik ve elastik olmayan dar ürünlerin sınırsız rapor uzunluğunda üretilmesini sağlayan dar dokuma makinesidir. Ağızlık açımının, atkı ve yardımcı iplik tansferinin, ürün çekme sisteminin ve ana sürücünün elektronik olarak kontrol edilmesi tamamen yeni ürünleri geliştirme imkanı sunmaktadır. Sıfırlama süresinin büyük ölçüde azaltılmış olması ve mekanik parçaların sayısının belirgin derecede azalması sonucu yedek parça ihtiyacı açısından önemli bir tasarruf sağlanmıştır. Dahası, NH2 53’ ün yeni tahrik sistemi 1 kW’ın altında enerji tüketmektedir. Son geliştirilen model olan NH2 SNO4B ile de atkıdan desenli şerit üretimi çağımızın teknolojisine uygun hale getirilmiştir.
MFR; Fikse ve Apre Makinesi
300, 400 veya 600mm çalışma eni üzerinde birbirlerine bitişik olarak uzanan birçok dar tekstil ürününün işlenmesi için kullanılan sürekli fikse ve apre makinesidir. Boya ve Apre sistemlerinde her geçen gün kalitesini ve güvenilirliğini arttıran Jakob Müller, ihtiyacınız doğrultusunda geliştirdiği sistemler ile hizmetinizde olmaya devam etmektedir.


MDP2 E MÜPRİNT 2 E; - Inkjet Direk Baskı Sistemi


Genişliği 15 – 400 mm arasında değişen, elastik ve elastik olmayan kemer ve dar tekstil ürünlerine uygulanabilen inkjet direk baskı sistemidir. Temazsız işlem, kaba yüzeye sahip oldukça ağır ve kalın ürünlere baskı yapılmasına imkan sağlamaktadır. Makine; rulodan ruloya, koliden koliye ve rulodan koliye veya tam tersi olacak şekilde çalışabilmektedir.

 

Dar en kumaş teknolojisinde uzmanlaşan, kroşe ve çözgü örme makineleri teknolojisinde bir dünya lideri olan Comez, Ekim 2012’den itibaren iş etkinliğini Jakob Müller AG ile birleştirmiştir. Akabinde, yarım asırdan uzun bir süredir Türkiye’de mümessilleri olan Bilol Makine Mümessillikleri bünyesine de geçmiştir.
50 seneyi aşkın bir süredir sektörde sağlam bir pozisyon oluşturmasında Comez’e olanak sağlayan becerikliliği ve tecrübesinde en önemli etken müşterileriyle doğrudan ve daimi iletişimini sürdürmesidir.
COMEZ, moda ihtiyaçlarına göre ürün çeşitlerini sürekli çoğaltarak tekstil tasarımcılarının yaratıcılığını genişleten sonuçlar edinmelerini sağlayarak, artan makine kişiselleştirme talepleri doğrultusunda her zaman yenilikçi tekstil ürünleri üretebilen yeni makine modelleri sunmuştur.
Dar en kumaş üreticileri, aşağıdaki üretimlerde yardım sağlayan COMEZ’i son derece yetenekli ve girişimci bir iş ortağı olarak görmektedir. 
• İç giyim, gecelik, korse, spor giyim ve aksesuarlar için danteller, şeritler ve bantlar (aynı zamanda logo ve isteğe göre uyarlanmış grafikler ile birlikte)
• Ev tekstilinde ve üst giyimde kullanılan sırma, püskül, kenar ve pervazlar
• Fantezi iplikler
• Şallar, atkılar ve dış giyim için kumaşlar
• Teknik ve medikal ürünler

KATALOGLAR
ITEMA A9500
30.12.2017 - ITEMA Havajetli Dokuma Tezgahı A9500 için kataloğa tıklayınız.