• JAKOB MÜLLER

MBJ6; Yüksek Performanslı Etiket Dokuma Tezgahı
On beş yıl boyunca dokuma etiket dünya pazarına hakim olan mekikli dokuma makinesi MBJ3’ ün kendinden sonra gelen neslidir. Yeni MBJ6 ekstra bir rapor ile donatılmış olmasına rağmen kendinden önceki nesli ile aynı miktarda yer ve oda yüksekliğine ihtiyaç duymaktadır. Enerji sarfiyatı yüzde 20 oranında düşürülerek üretim performansı yüzde 20 oranında arttırılmıştır. Yeni evrensel mekik sistemi asgari 30 dtex ölçüsünden başlayarak atkı ipliği kalitesinin yelpazesini büyük ölçüde genişletmektedir. Bununla birlikte yeni kesim öğeleri tüm ürün boyunca aynı kenar kalitesini garanti etmektedir.

NH2; Elektronik Kumandalı Dokuma Tezgahı
Elektronik olarak kontrol edilen, elastik ve elastik olmayan dar ürünlerin sınırsız rapor uzunluğunda üretilmesini sağlayan dar dokuma makinesidir. Ağızlık açımının, atkı ve yardımcı iplik tansferinin, ürün çekme sisteminin ve ana sürücünün elektronik olarak kontrol edilmesi tamamen yeni ürünleri geliştirme imkanı sunmaktadır. Sıfırlama süresinin büyük ölçüde azaltılmış olması ve mekanik parçaların sayısının belirgin derecede azalması sonucu yedek parça ihtiyacı açısından önemli bir tasarruf sağlanmıştır. Dahası, NH2 53’ ün yeni tahrik sistemi 1 kW’ın altında enerji tüketmektedir. Son geliştirilen model olan NH2 SNO4B ile de atkıdan desenli şerit üretimi çağımızın teknolojisine uygun hale getirilmiştir.

MFR; Fikse ve Apre Makinesi
300, 400 veya 600mm çalışma eni üzerinde birbirlerine bitişik olarak uzanan birçok dar tekstil ürününün işlenmesi için kullanılan sürekli fikse ve apre makinesidir. Boya ve Apre sistemlerinde her geçen gün kalitesini ve güvenilirliğini arttıran Jakob Müller, ihtiyacınız doğrultusunda geliştirdiği sistemler ile hizmetinizde olmaya devam etmektedir.

MDP2 E MÜPRİNT 2 E; – Inkjet Direk Baskı Sistemi
Genişliği 15 – 400 mm arasında değişen, elastik ve elastik olmayan kemer ve dar tekstil ürünlerine uygulanabilen inkjet direk baskı sistemidir. Temazsız işlem, kaba yüzeye sahip oldukça ağır ve kalın ürünlere baskı yapılmasına imkan sağlamaktadır. Makine; rulodan ruloya, koliden koliye ve rulodan koliye veya tam tersi olacak şekilde çalışabilmektedir.

Dar en kumaş teknolojisinde uzmanlaşan, kroşe ve çözgü örme makineleri teknolojisinde bir dünya lideri olan Comez, Ekim 2012’den itibaren iş etkinliğini Jakob Müller AG ile birleştirmiştir. Akabinde, yarım asırdan uzun bir süredir Türkiye’de mümessilleri olan Bilol Makine Mümessillikleri bünyesine de geçmiştir.
50 seneyi aşkın bir süredir sektörde sağlam bir pozisyon oluşturmasında Comez’e olanak sağlayan becerikliliği ve tecrübesinde en önemli etken müşterileriyle doğrudan ve daimi iletişimini sürdürmesidir.
COMEZ, moda ihtiyaçlarına göre ürün çeşitlerini sürekli çoğaltarak tekstil tasarımcılarının yaratıcılığını genişleten sonuçlar edinmelerini sağlayarak, artan makine kişiselleştirme talepleri doğrultusunda her zaman yenilikçi tekstil ürünleri üretebilen yeni makine modelleri sunmuştur.
Dar en kumaş üreticileri, aşağıdaki üretimlerde yardım sağlayan COMEZ’i son derece yetenekli ve girişimci bir iş ortağı olarak görmektedir.
• İç giyim, gecelik, korse, spor giyim ve aksesuarlar için danteller, şeritler ve bantlar (aynı zamanda logo ve isteğe göre uyarlanmış grafikler ile birlikte)
• Ev tekstilinde ve üst giyimde kullanılan sırma, püskül, kenar ve pervazlar
• Fantezi iplikler
• Şallar, atkılar ve dış giyim için kumaşlar
• Teknik ve medikal ürünler

M Ü M E S S İ L L İ K L E R

 • ITEMA

   

  Rapierli dokuma tezgahları, en ince iplikten en kalın ipliğe kadar tüm kumaş üretimlerine özellikle uygundur. Çok yönlülüğü, uygun ekipman ve ayarlar ile değişken ihtiyaçlara hızlı ve kolay bir şekilde adapte edilebilirliği ile kanıtlanmıştır.

   

  İNCELE

 • SAURER

   

  Saurer Embroidery, brode üretim sistemleri dünyasının pazar lideridir. Burada, nesiller boyu elde edilen zengin deneyim, tekstilin geleceği için günümüzün bilgisiyle birleşiyor. Saurer Embroidery’de tekstil geleneği bilgi, kalite ve güvenliğin bir arada olduğu en modern teknolojiyle kaynaşıyor.

   

  İNCELE

 • MÜLLER

   

  Dar en kumaş teknolojisinde uzmanlaşan, kroşe ve çözgü örme makineleri teknolojisinde bir dünya lideri olan Comez, Ekim 2012’den itibaren iş etkinliğini Jakob Müller AG ile birleştirmiştir. Akabinde, yarım asırdan uzun bir süredir Türkiye’de mümessilleri olan Bilol Makine Mümessillikleri bünyesine de geçmiştir.

   

  İNCELE

 • COMEZ

   

  Rakip firmaların makineleriyle kıyaslandığında öne çıkan özelliği olarak sayılan “kullanıcı dostu sistem” Kullanıcı dostu oluşu, (düşük düzey bilgiye sahip kullanıcılar dahil) her bir seviyedeki kullanıcı tarafından kullanılan her makineden doğru ve karlı bir kullanım sağlayan, kullanıcıların ihtiyaçlarına özen gösteren zeki bir tasarımın sonucudur.

   

  İNCELE

 • XETMA VOLLENWEIDER

   

  Xetma Vollenweider markası, 300 yılı aşkın tecrübeleri bulunan, kuru terbiye hatlarında uzmanlaşan iki firmanın: Gematex Textilveredlungsmaschinen GmbH (Almanya) ve Sam. Vollenweider AG (İsviçre)’nin, 2000 yılında birleşmesiyle oluşmuştur.

   

  İNCELE

 • MARTEL

   

  Martel s.r.l firması, 1966 yılında kurulmuş olan IVS (Idrotermica Valle Seriana s.n.c.) firmasının yeniden yapılandırılması ile hayata gelmiştir. Martel s.r.l, tekstil fabrikaları için hava sistemleri üreten en büyük firmadır.

   

  İNCELE

 • LOEPFE

   

   

  İNCELE