• XETMA VOLLENWEIDER

Xetma Vollenweider markası, 300 yılı aşkın tecrübeleri bulunan, kuru terbiye hatlarında uzmanlaşan iki firmanın: Gematex Textilveredlungsmaschinen GmbH (Almanya) ve Sam. Vollenweider AG (İsviçre)’nin, 2000 yılında birleşmesiyle oluşmuştur.

TIRAŞ – XS
-Xetma Vollenweider, 120 yılın üzerinde, tıraş konusunda Dünya çapında yüksek kalite, güvenilirlik ve dayanıklılığıyla bir sembol haline gelmiştir.
-Her tür dokuma, yuvarlak ve raşel örme ve non-woven tıraşı
-Xetma Vollenweider Ağır İşler için Tıraş Üniteleri®; yüksek performans ve yoğun havlı ağır malzemelerde bile hassasiyet
-0.02mm hassasiyet ile Xetma tıraş sistemleri rakiplerine göre gözle görülür derecede hassastır.
-Özgün tıraş ünitesi tasarımı sayesinde, en iyi tıraş sonuçları – uzun ömürlü
-Tıraş silindirindeki özel rulmanlar sayesinde, ses yüksek oranda önlenir ve bıçak tutuşu sayesinde maksimum çalışma hassasiyeti garanti edilir.
-6 kafaya kadar, 2 taraflı tıraş hatları yüksek süratte tıraş imkanı sunmaktadır.

ŞARDON – XR
FARKLI ŞARDON SİLİNDİR ROTASYONLARI
1:1 oranında geleneksel “hav yönüne/hav yönüne ters” çalışma prosedürleri ya da sadece “hav yönüne ya da hav yönüne ters hareket eden silindirler ile gerçekleşen şardonlama işleminin yanı sıra, farklı oranlarda “hav yönüne/hav yönüne ters” çalışma sistemine göre hareket eden silindirler ile şardon teknolojisini geliştirmeye yönelik ilk çalışmayı yapan firma Xetma Vollenweider’dır.
Tamburdaki silindir adedine bağlı olarak, “hav yönüne/hav yönüne ters” silindir adet oranları 1:2, 1:3 ya da 1:4 olabilmektedir.
Hav yönüne ters hareket eden silindirlerin sayısı arttıkça, şardonlamadan sonra havlar daha kısa ve yoğun olmaktadır.
Bu sistem, yoğun şardonlama gerektiren dokuma ve örme ürünlerde yüksek oranda avantaj sağlamaktadır.
Ürüne özel tasarlanan ideal şardon silindir sayısı, daha kısa sürede daha yüksek üretim adetleri sağlamaktadır.

FIRÇA&ZIMPARA – XEB
-Yeni Gül Efekti®, fırça ve zımpara silindirlerinin bir arada çalışması ile karşılaştırılamaz derecede yoğun ve kısa hav ile elde edilmektedir
-Zımpara ve fırça kombinasyonu sayesinde daha yoğun efekt elde edilir ve kumaş yapısındaki gerginlik yok denecek kadar aza indirilmektedir.
-Doğal elyaf ve sentetik malzemelerden dokunmuş çok hafif kumaşlarda hassas efektlere ulaşılır.

M Ü M E S S İ L L İ K L E R

 • ITEMA

   

  Rapierli dokuma tezgahları, en ince iplikten en kalın ipliğe kadar tüm kumaş üretimlerine özellikle uygundur. Çok yönlülüğü, uygun ekipman ve ayarlar ile değişken ihtiyaçlara hızlı ve kolay bir şekilde adapte edilebilirliği ile kanıtlanmıştır.

   

  İNCELE

 • SAURER

   

  Saurer Embroidery, brode üretim sistemleri dünyasının pazar lideridir. Burada, nesiller boyu elde edilen zengin deneyim, tekstilin geleceği için günümüzün bilgisiyle birleşiyor. Saurer Embroidery’de tekstil geleneği bilgi, kalite ve güvenliğin bir arada olduğu en modern teknolojiyle kaynaşıyor.

   

  İNCELE

 • MÜLLER

   

  Dar en kumaş teknolojisinde uzmanlaşan, kroşe ve çözgü örme makineleri teknolojisinde bir dünya lideri olan Comez, Ekim 2012’den itibaren iş etkinliğini Jakob Müller AG ile birleştirmiştir. Akabinde, yarım asırdan uzun bir süredir Türkiye’de mümessilleri olan Bilol Makine Mümessillikleri bünyesine de geçmiştir.

   

  İNCELE

 • COMEZ

   

  Rakip firmaların makineleriyle kıyaslandığında öne çıkan özelliği olarak sayılan “kullanıcı dostu sistem” Kullanıcı dostu oluşu, (düşük düzey bilgiye sahip kullanıcılar dahil) her bir seviyedeki kullanıcı tarafından kullanılan her makineden doğru ve karlı bir kullanım sağlayan, kullanıcıların ihtiyaçlarına özen gösteren zeki bir tasarımın sonucudur.

   

  İNCELE

 • XETMA VOLLENWEIDER

   

  Xetma Vollenweider markası, 300 yılı aşkın tecrübeleri bulunan, kuru terbiye hatlarında uzmanlaşan iki firmanın: Gematex Textilveredlungsmaschinen GmbH (Almanya) ve Sam. Vollenweider AG (İsviçre)’nin, 2000 yılında birleşmesiyle oluşmuştur.

   

  İNCELE

 • MARTEL

   

  Martel s.r.l firması, 1966 yılında kurulmuş olan IVS (Idrotermica Valle Seriana s.n.c.) firmasının yeniden yapılandırılması ile hayata gelmiştir. Martel s.r.l, tekstil fabrikaları için hava sistemleri üreten en büyük firmadır.

   

  İNCELE

 • LOEPFE

   

   

  İNCELE