MAAG Makineler

KENAR BASKI MAKİNALARI

İster kalite göstergesi (imaj) ya da globalleşme gerekliliği isterse de ürünlerin menşeini belirtme amacıyla üretim hattı çıkışında üretilen kumaşlarda verimli bir kenar baskı makinesinin kullanılması günümüzde vazgeçilmez hale gelmiştir. Kenar baskı makinemiz verimlidir, kontrol gerektirmez ve her şeyden önce, altın ya da başka bir renkte olsun, temiz bir baskı kalitesiyle işlemi gerçekleştirir. Makine, baskı işlemi sırasında kısa bir duraklama esnasında damgalama folyolarıyla düz bir baskı işlemi prensibiyle çalışır. Ayrıca en ince ipek, yün ya da pamuklu kumaşlardan en kalın keçeye kadar baskı kalitesi her zaman mükemmeldir. Kumaş kalınlığının değişen derecelerde olması nedeniyle, temas basıncı kolayca ayarlanabilir. Makinenin standart versiyonu, rulodan ruloya çalışmak üzere tasarlanmıştır. Alternatif olarak, makine aynı zamanda yığınlı grup kumaşlardan ya da istiflenmiş kumaşlardan tekrar istiflenecek şekilde veyahutta bunların kombinasyonları ile kullanılabilir. Kumaş, küçük bir rulodan, yığından veya büyük yığından tahrikli bir besleme silindiri aracılığıyla makineye beslenir. Kumaş daha sonra belirli bir ritimde sallanan iki kılavuz silindir tarafından kısa bir duruşa getirilir ve ardından kumaş ikinci besleme silindiri aracılığıyla doğrudan makaraya beslenir. Ancak kısa süreli durma sırasında, çözme, besleme ve sarım silindirleri, kumaşta herhangi bir bozulma olmadan kesintisiz olarak çalışmaya devam eder, bu da makinenin kesinlikle sorunsuz çalışmasını sağlar.

Baskı aparatı düz baskı seti ile çalışmaktadır. Bu, standart tip baskı türleri ve LOGO'dan oluşabilir. Rotasyon baskıda olduğu gibi özel şablon gravür yapmak gerekli değildir. Bu, makineye daha fazla "hareket özgürlüğü" sağlarken tüm müşteri gereksinimlerinin karşılanabilmesini mümkün kılar. Maksimum yazı tipi uzunluğu 22 cm ve maksimum yükseklik 2 cm'dir. Folyo baskı sırasında baskı teknesi elektrikle ısıtılır. Farklı folyo türleri ve farklı kumaş kaliteleri için çalışma sıcaklığı farklı olduğundan, bir kontrol termostatı ile optimum şekilde ayarlanabilir. İzleme amacıyla bir termometre entegre edilmiştir. Baskı folyosunun beslemesi otomatik olarak gerçekleşir ve yazı tipi yüksekliğine göre ayarlanabilir. Döner baskı işleminin aksine folyo aşınması son derece düşüktür.

Tüm parçalar alet gerektirmeden birkaç basit adımda çıkarılabilir. Mekanik bir cihaz, ayrıca 1, 2 veya 3 metrelik basınç aralıklarında damgalamayı mümkün kılar. Ek ücret karşılığında metre olarak baskı yapılabilir. Baskı kafası, optik bir sensör tarafından kontrol edilerek kenar boyunca otomatik olarak yönlendirilir, böylece baskı tam olarak kenar üzerine yönlendirilir. Rotasyon baskı işleminde yazı tipi yüksekliği ve güvenlik mesafesine göre dar bir folyo şerit kullanılmaktadır. Bizim yöntemimiz ile baskı folyosu üzerindeki iki baskı arasındaki mesafe sadece 1 mm'dir. Rotasyonda folyo aşınması yaklaşık MAAG düz baskı işlemindeki %25'e kıyasla %70’dir. Kullanılan baskı folyosu miktarı ise maliyet tasarrufu sağlayan MAAG sistemine kıyasla yaklaşık %150 daha yüksektir.