MAAG Makineler

KUMAŞ KONTROL MAKİNALARI

Kusursuz kumaş kontrol sistemlerimiz, hassas uzunluk ölçümü, çözgüsüz, düz kenarlı sunumumuz yenilikçi IT çözümlerimizle birleştiğinde ürünlerinizin kalitesini garanti eder ve işletme maliyetlerini düşürür. Her türlü kumaş için ayarlanabilir (hafiften çok ağıra kadar),

yüksek elastik örgüler için uygulamalar mevcuttur ve teknik kumaşlar için birçok özel çözüm sunulmaktadır. Otomasyon için birçok seçenek ve uzunluk ile çapraz kesme sistemleri için seçenekler bulunmaktadır. 0 ile 100 m/dakika arasında değişebilen hızlar için sonsuz değişken dişli motorları sayesinde makinenin kolay yönetilebilmesi ve seçilen hızın ayar değiştirilmeden sabit çalışabilmesi mümkündür. Dururken otomatik frenlemenin yanı sıra tüm hız aralığında ileri ve geri çalışma gerçekleştirilebilir. Ergonomik olarak pratik, yenilikçi çözümler sunmak ve insan ile makine arasındaki optimum işbirliği sağlamak çözümlerimizin merkezinde yer alır. Optik sensörlerle otomatik kenar yönlendirme, temiz, düz kenarlı rulolar sağlar. Daha sıkı ve daha gevşek sarım için hassas şekilde ayarlanabilen makaralı tahrik sistemlerimizle çalışma sırasında kolay ayarlama yapılabilir. Kural olarak, MAAG Kumaş Kontrol Makineleri, uzunluk ölçümü için numune testine tabi tutulur ve Avrupa Birliği Ölçüm Cihazları Direktiflerine (MID) uygun kalibrasyon, kapasiteye sahiptir.

Modellerimizden CT 5000 Serisi, ne kadar ağır olursa olsun her türlü dokuma kumaş için uygundur. Teknik tekstiller için de kullanılmaktadır. 1000’in üzerinde satılan makine sayısı ile otomasyon için çok farklı opsiyonlar sunmaktadır. CT 6000 Serisi ise, özellikle yüksek elastikiyete sahip kumaşlar için geliştirilmiş olan en ideal modelimizdir. Otomotiv sektöründe kullanılan teknik tekstiller için de farklı uygulamaları mevcuttur. Avrupa uzunluk ölçüm sertifikasına sahiptir. Hassasiyet ±0,5 %’dir. Tüm silindirler motorlarla donatılmıştır.